İlaç, Tıbbi Cihaz ve Sağlık Hukuku

Hizmetlerimiz

Büromuzun bütün çalışma sahalarındaki yetkinliklerini birleştirerek, sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmalara tek elden (one-stop-shop) hukuki hizmet sunmaktayız. Sağlık sektöründeki yetkinliğimiz ilaçlar, tıbbi cihazlar, gıda katkıları, kozmetikler ve diğer tüm sağlık ürünleri dâhil olmak üzere geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Bu bağlamda ilaç ve tıbbi cihaz sektör derneklerine de hizmet vermekte, her türlü yerel ve uluslararası faaliyetleri, üyelerinin menfaatleri, idari otoriteler ve düzenleyici kurumlarla ilişkileri, piyasa düzenlemelerine (regülasyonlara) ilişkin politikalar ve görüş belgeleri oluşturulması ve benzeri konularda destek olmaktayız.

Bu sektöre yönelik hizmetlerimiz sağladığımız hukuk hizmetleri, ruhsatlandırma/izin, fiyat ve geri ödeme, klinik çalışmalar ve gözlem çalışmaları, tanıtım faaliyetleri ve sağlık meslek mensupları ile iletişimde uyulacak etik kurallar dâhil olmak üzere sağlık ürünlerinin yaşam döngüsünün her safhasında ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamaktadır.

Ayrıca lisans, teknoloji transferi, ortak pazarlama ve fason üretim anlaşmaları, ortak araştırma, işbirliği ve geliştirme planları, veri koruması ve rekabet hukuku ile ilgili konular dâhil olmak üzere, her türlü ticari işlem ve sözleşme ilişkilerinde de hizmet vermekteyiz.

Sağlık ürünleri konularındaki sektör bilgimizi iş hukuku, rekabet hukuku ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki tecrübelerimizle birleştirerek, FCPA, UKBA ve eşdeğeri olan Türk kuralları ve düzenleyici kurallara uyum konularında da müvekkillerimize destek vermekte, uyumluluk denetimleri ve eğitim programları hizmetleri sunmaktayız.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

MEHMET GÜN
Kıdemli Ortak Avukat
BEGÜM YAVUZDOĞAN OKUMUŞ
Ortak Avukat
GÖRKEM BİLGİN
Ortak Avukat
HANDE HANÇAR
Ortak Avukat
ÖZGE ATILGAN KARAKULAK
Ortak Avukat
SELİN SİNEM ERCİYAS
Ortak Avukat
DİCLE DOĞAN
Yönetici Avukat
FATMA SEVDE TAN
Kıdemli Avukat
MARAL BÜYÜKKÜRKÇÜ
Kıdemli Avukat
ZEYNEP ÇAĞLA ÜSTÜN
Kıdemli Avukat
AYŞENUR ÇITAK BOZDAĞ
Avukat
BESTE TURAN
Avukat
CANSU EVREN
Avukat

Fikir Liderliği

Türkiye’de ilaç, tıbbi cihaz ve sağlık hukukunda en tartışılan ve önemli gördüğümüz konuları ana hatlarıyla ele alıyoruz.


Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler