Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon

Hizmetlerimiz

Türk telekomünikasyon ve internet hukuku, özel yayıncılık mevzuatı, elektronik komünikasyon hizmetleri ve altyapısı, wireless/kablosuz ekipman mevzuatı ile telekomünikasyon projeleri yapılandırılması dahil olmak üzere TMT sektörünün her alanında mevzuat uyumluluğu konularında danışmanlık ve uyuşmazlık yönetimi hizmeti sağlamaktayız.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Reklam Kurulu, Reklam Özdenetim Kurulu ve Milli Piyango İdaresi dâhil bu alandaki idari merciler nezdinde müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.

Müvekkillerimize, reklam, tanıtım kampanyaları, ürün etiket ve paketleme kuralları dâhil, reklam mevzuatı uyumluluğu, çekiliş, yarışma ve ödül ile ilgili tanıtım kampanyaları, ürün sorumluluğu ve garanti yükümlülüğü gibi konulara ilişkin düzenlemeler hakkında hukuki destek vermekteyiz.

Kişisel verilerin korunması mevzuatı ile uyum, şirketler arası veri transferi ve konsolidasyonu anlaşmaları, verilerin üçüncü tarafa veya yurt dışına transferi, web sitesi gizlilik politikaları ve kullanım şartları dâhil olmak üzere veri koruması konuları hakkında hukuki danışmanlık  vermekteyiz.

TMT sektöründe faaliyet gösteren şirketlere,  şirket kuruluşları, birleşme ve devralmalar ve şirketler hukuku hakkında tavsiye vermekte ve bu alanda Türkiye’de yabancı yatırımcıları temsil etmekteyiz.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

BEGÜM YAVUZDOĞAN OKUMUŞ
Ortak Avukat
HANDE HANÇAR
Ortak Avukat
UĞUR AKTEKİN
Ortak Avukat
BARAN GÜNEY
Kıdemli Avukat
YALÇIN UMUT TALAY
Kıdemli Avukat
ELİF MELİS ÖZSOY
Avukat
LATİF AKTAŞ
Avukat
OĞUZHAN BALCI
Avukat

Fikir Liderliği

Türkiye’de medya ve reklam hukukunda en tartışılan ve önemli görüğümüz konuları ana hatlarıyla ele alıyoruz.


Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler