Ticari Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele

Hizmetlerimiz

Çok uluslu şirketlere, özellikle A.B.D. Yabancı Yolsuzluk Faaliyetleri Kanunu (FCPA) ve Birleşik Krallık Rüşvet Kanununu (UKBA) olmak üzere, yabancı yolsuzlukla mücadele mevzuatının sınır ötesi etkileri ve aynı zamanda ulusal yolsuzlukla mücadele kanunları, etik kurallar, yasal düzenlemeler ve tüm bunların uluslararası düzenlemeler ile uyumluluğu hakkında görüş vermekteyiz.

Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlere ve çok uluslu şirketlerin Türkiye’deki iştiraklerine yolsuzlukla mücadeleye ilişkin olarak görüş vermekte, uyum politikaları hazırlanmasına yardımcı olmakta, tüm bunlara ilişkin olarak geniş kapsamlı uygunluk denetimleri yapmakta ve eğitim ve farkındalık artırıcı programları düzenlemekteyiz.

Bu kapsamda, çok uluslu şirketlerin Türkiye’deki iştirakleri hakkında denetimler gerçekleştirmekte; Türkiye’de gerçekleşecek işlemlerin, yerel kanunlar ve düzenlemeler ile birlikte başta A.B.D. Yabancı Yolsuzluk Faaliyetleri Kanunu ve Birleşik Krallık Rüşvet Kanununu olmak üzere uluslararası yolsuzlukla mücadele mevzuatına uygunluğuna ilişkin çalışmalar yapmaktayız.

Müvekkillerimize ticari dolandırıcılık, ticari bilgi sızdırma ve casusluk, güveni kötüye kullanma, zimmet, rüşvet, kaçakçılık, vergi kaçırma, sahtecilik, kara para aklama ve çevre suçlarına ilişkin görüş vermekte ve onları bu tür eylemlere ilişkin hukuki süreçlerde temsil etmekteyiz.

Ayrıca, müvekkillerimizi adli, idari ve disiplin soruşturmaları, arama ve el koyma işlemleri (baskınlar) sırasında temsil etmekte, süreç hakkında görüş vermekteyiz.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

AYSEL KORKMAZ YATKIN
Ortak Avukat
BARIŞ KALAYCI
Ortak Avukat
BERİL YAYLA SAPAN
Ortak Avukat
ASENA AYTUĞ KESER
Yönetici Avukat
CANSU AKBIYIKLI
Yönetici Avukat
TALAT YÖRÜK
Kıdemli Avukat
YALÇIN UMUT TALAY
Kıdemli Avukat
EZGİ KUT
Avukat
KARDELEN ÖZDEN
Avukat
LATİF AKTAŞ
Avukat
MEHMET BERK DEMİR
Avukat

Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler