fbpx


Güldeniz Doğan Alkan

Ortak Avukat


+ 90 (212) 354 00 24
guldeniz.dogan@gun.av.trBaro Kaydı:
Ankara Barosu

Diller:
Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca

Uzmanlık Alanı

  Güldeniz Doğan Alkan Gün + Partners’da 2006 yılında çalışmaya başlamıştır ve 2017 yılından beri ortak avukat olarak görevini sürdürmektedir. Kendisi, markalar, tasarımlar, telif hakları, patent ve faydalı modellerin yanı sıra haksız rekabet alanında uzmanlaşmıştır.

  Güldeniz Doğan Alkan, fikri mülkiyet alanında müvekkillerin stratejilerinin belirlenmesi ve kendilerine hukuki görüş verilmesi, fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri nezdinde (TÜRKPATENT aleyhine olan davalar da dahil olmak üzere) müvekkillerin temsil edilmesi ve müvekkillerin hükümsüzlük, tecavüz ve diğer tür davalarda Mahkemeler nezdinde temsil edilmesi de dahil olmak üzere yüzlerce çekişmeli ve çekişmesiz nitelikte sayılacak itiraz ve dava sürecinde yer almıştır. Aynı zamanda TÜRKPATENT nezdinde yayınlanan marka ve tasarımlara ilişkin yayına ve karara itirazları hazırlamakta ve kontrol etmektedir.

  Güldeniz Doğan Alkan fikri mülkiyet hukuku ve davaları konusunda yiyecek içecek, moda, kozmetik, tekstil, elektronik, eğlence, otelcilik ve turizm, medya ve eğlence, ilaç, radyo ve TV yayını, Telekom ve tütün sektörü gibi pek çok farklı alandan yabancı, çokuluslu ve Türk şirketleri temsil etmektedir.

Yayınlar

Konuşmalar

  Markalarla ilgili Son AB Hukuku Kararları ve Yargıtayımızın İçtihatları, Gün + Partners – Dünya Fikri Mülkiyet Günü, Moderatör, İstanbul, Türkiye, 26 Nisan 2019

  Türkiye’nin Yeni Sınai Mülkiyet Yasasının (No. 6769) Getirdikleri, Gün + Partners Semineri, Konuşmacı, Paris, Fransa, 05 Nisan 2017

Dernekler

  Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği (AIPPI)

  Uluslararası Marka Birliği (INTA)

  Patent ve Marka Vekilleri Derneği (PEM), Yönetim Kurulu Üyesi

  Marka ve Tasarım Hukuku Uygulayıcıları Derneği (APRAM)

  İlaç Markaları Grubu (PTMG)

  Ankara Barosu Fikri Mülkiyet ve Rekabet Komisyonu

Eğitim

  2011, Avrupa Birliği Hukuku, Gazi Üniversitesi, Ankara (Yüksek Lisans)

  2005, Hukuk Fakültesi, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul  (Lisans)

  2002, Hukuk Fakültesi, Panthéon-Assas Üniversitesi, Paris

  2001, Charles de Gaulle Lisesi, Ankara