fbpx


Rıza Gümbüşoğlu

Ortak Avukat


+ 90 (212) 354 00 05
riza.gumbusoglu@gun.av.trBaro Kaydı:
İstanbul Barosu

Diller:
Türkçe

Uzmanlık Alanı

  Rıza Gümbüşoğlu 1994 yılından beri Gün + Partners ‘da çalışmaktadır. uyuşmazlık yönetimi ve iş hukuku çalışma alanlarının lider avukatlarından biridir.

  Kendisinin oldukça kapsamlı bir uyuşmazlık yönetim tecrübesi olup; çok sayıda yerli ve yabancı müvekkile ticari hayatın her alanında uyuşmazlıklar ile ilgili danışmanlık yapmaktadır.

  Kendisi sayısız ticari ihtilaf ve şirket uyuşmazlıkları ile alakadar olmuş; inşaat sektörü, bankacılık, menkul kıymetler ve sermaye piyasası ve şirketlerle ilgili konularda geniş kapsamlı şirket talepleri, ortaklar arası uyuşmazlıklar, ortak girişim uyuşmazlıkları ile sigorta ve reasürans hukuku alanlarında çalışmalar yapmıştır.

  Ayrıca inşaat sözleşmeleri, distribütörlük sözleşmeleri, beyaz yaka suçları, gümrükle ilgili meseleler ve vergi hukuku konularından doğan uyuşmazlıklara da ilgilenmektedir. Kendisinin uzmanlık alanı özellikle ulaşım, inşaat ve gayrimenkul sektörleri ile kimyevi gübre sektörünü kapsamaktadır.

  Ayrıca, pek çok müvekkile yeniden yapılanma faaliyetleri ile ilgili olarak iş sözleşmeleri ve iş sözleşmelerinin feshi konuları ile olarak ve bunlardan doğan çeşitli iş davalarında görüş vermiştir. Kendisinin görüş vermiş olduğu birçok büyük müvekkilimiz çalışanlarının büyük bir kısmının iş ilişkisinin feshini kapsayan yeniden yapılanma süreçlerini herhangi bir dava ile karşı karşıya kalmaksızın başarılı bir şekilde atlatmıştır.

  Kendisi büromuza katılmadan önce İstanbul Hukuk Mahkemelerinde 13 yıl boyunca Yazı İşleri Müdürü olarak çalışmış olup, bu dönemde yeteneklerini geliştirip uzmanlaşmış, bu sayede alanında fark yaratan isimlerden biri haline gelmiştir.

Yayınlar

Dernekler

  Etik ve İtibar Derneği (TEİD)

Eğitim

  2006, Hukuk Fakültesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul (İş Hukuku Dersleri)

  1993, Hukuk Fakültesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul (Lisans)

  1981, Adalet Yüksek Okulu, İstanbul

  1976, Göl Öğretmen Okulu, Kastamonu