Ali Bozoğlu

Yönetici Avukat


+ 90 (212) 354 00 00
ali.bozoglu@gun.av.trBaro Kaydı:
İzmir Barosu

Diller:
İngilizce, Türkçe

Uzmanlık Alanı

Ali Bozoğlu, Gün + Partners bünyesinde yönetici avukatlık yapmaktadır ve 2008 yılında bu yana büroda çalışmaktadır.

Ali Bozoğlu fikrî mülkiyet (FM), ticarî hukuk ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış bir avukattır. Çok sayıda yerli ve yabancı müvekkil adına dokuz yılı aşkın süredir FM, ceza, gayrimenkul davaları ve ticarî davalara bakmaktadır.

Ali Bozoğlu markalar ve endüstriyel tasarımlar, haksız rekabet, taklitle mücadele, araştırma ve FM davaları başta olmak üzere fikrî mülkiyet konularında çok sayıda yerli ve yabancı müvekkile danışmanlık yapmaktadır.

Ali Bozoğlu ticarî hukuk, borçlar hukuku, inşaat ve gayrimenkul ihtilaflarında hem ulusal hem de uluslararası müvekkillere danışmanlık yapmakta ve onları temsil etmektedir. Ticarî suçlar alanına yoğunlaşmakla birlikte, ihtilafın hem ticari hukuk hem de ceza hukuku ilkelerinin uygulanmasını gerektirdiği çok sayıda ihtilafa ilişkin çalışmalar yürütmektedir.

Konuşmalar

Türkiye’de Marka Hukuku Alanında Önemli Gelişmeler ve Öngörüler, Gün + Partners Semineri, Panelist, İzmir, Türkiye, 09 Mayıs 2019.

Türkiye’nin Yeni Sınai Mülkiyet Yasasının (No. 6769) Getirdikleri, Gün + Partners Semineri, Konuşmacı, İzmir, Türkiye, 12 Nisan 2017

Eğitim

  • 2008, Hukuk Fakültesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul (Lisans)
  • 2004, Susurluk Anadolu Lisesi, Balıkesir