Talat Yörük

Kıdemli Avukat


+ 90 (212) 354 00 40
talat.yoruk@gun.av.trBaro Kaydı:
İstanbul Barosu

Diller:
İngilizce, Türkçe

Uzmanlık Alanı

Talat Yörük Gün + Partners’ın kıdemli avukatlarından olup, 2011 yılından beri büromuzda çalışmaktadır. Talat Yörük, taklitle mücadele, markalar, tasarımlar, telif hakları, ticari suçlar ve yolsuzlukla mücadele çalışma alanlarında uzmanlaşmıştır.

Talat Yörük, kurumsal müvekkillere FM ve ceza hukuku alanlarında danışmanlık yapmaktadır. 2011 yılından bu yana markalar ve endüstriyel tasarımlar, haksız rekabet, taklitle mücadele, araştırma, FM kovuşturmaları ve telif hakları başta olmak üzere farklı sektörlerden yerli ve yabancı müvekkiller için FM ve ceza davaları konularında çalışmalar yürütmektedir. FM haklarını her yönüyle kapsayan çok sayıda taklitle mücadele, korsanla mücadele kampanyaları ile çoğu ihtiyati tedbir talebi içeren hukuk davalarında yer almıştır.

Aynı zamanda çalışmalarını ithal edilen, ihraç edilen ve taşıma halinde olan taklit mallara karşı gümrüklerde FM koruması alanına yoğunlaştırmıştır.

Talat Yörük, önemli ticari suçlar ve yolsuzlukla mücadele ekibimizin de bir üyesidir. Bu alanda büyük çaplı birtakım projeler ve davalarda yer almıştır.

Konuşmalar

Taklit Ürünlerle İlgili Gümrük Uygulamaları ve Hukuki Durum, TC Ticaret Bakanlığı ve JETRO (Japan External Trade Organization), Taklit Ve Orijinal Ürünlerin Belirlenmesi Semineri, Konuşmacı, İstanbul, Türkiye, 01 Şubat 2019

Eğitim

  • 2010, Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, İstanbul (Lisans)
  • 2003, Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi, Aydın/Çine