Gün + Partners Avukatlık Bürosu’ndan eğitimde fırsat eşitliği için “Birlikte Yürüyelim” kampanyasına destek:


Gün + Partners Avukatlık Bürosu olarak eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Anadolu’nun ücra köşelerinden okuyarak çıkmayı başarmış başarılı, yetenekli fakat maddi imkânları yetersiz olan hukuk fakültesi öğrencilerini burs, mentorluk desteği, ayrıca gözlem ve yaz stajı imkânlarıyla destekliyoruz. Kurucumuz Mehmet Gün’ü bizlere kazandıran, Konya/Bozkır’ın Dere Köyü’nden öncelikle kız çocuklarının yüksek öğretime ve iş dünyasına kazandırmak, ekonomik olarak güçlendirmek için uzun soluklu bir burs programı sürdürüyoruz.

Şimdi de ülkemizden son senelerde çıkan en önemli teknolojilerden biri olan, görme engelli öğrencilerin WeWALK akıllı bastonlarının erişimine destek oluyoruz.

Türkiye’de geliştirilen We Walk akıllı baston 2019 senesinde TIME dergisi tarafından yılın en iyi icatlarından seçildi. 1. olarak dünyanın en saygın teknoloji ödüllerinden olan Edison ödülünü Türkiye’ye getirdi.

Görme engelliler için geliştirilmiş dünyanın en akıllı bastonu olan WeWALK yürürken karşılaşılan direk, ağaç dalları, tabela gibi göğüs ve baş hizasındaki engelleri algılar ve uyarı verir. Halen 50’den fazla ülkede kullanılmakta olan WeWALK sayesinde görme engelliler telefonlarını ellerinde tutmalarına gerek olmadan akıllı şehircilik çözümlerine ulaşabilir; erişilebilir navigasyon özelliğini kullanabilir, hangi otobüsün ne zaman geleceğine ve hangi durakta ineceklerine, yolda yürürken etraflarında nelerin olduğuna dair tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirler.

Görme engelli öğrencilerin bağımsız hareket kabiliyetlerinin ve özgüvenlerinin artması için erken yaşta baston kullanımı çok önemlidir. Bu nedenle daha çok görme engelli öğrenciye akıllı baston ulaştırabilmek için, WeWALK ‘Birlikte Yürüyelim’’ projesini başlattı. Bu projeden gelen desteklerle görme engelli öğrencilere akıllı baston ulaştıracak ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte bunun eğitimi, düzenli takip ve destek süreci planlanacak.

Fikri ve sınai haklar alanında da çalışan bir ofis olarak bu sosyal sorumluluk projesine destek vermekten gurur duyuyor, bu projeye destek vererek görme engelli öğrencilerin sosyal hayata tam ve eşit katılımına katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz.

Birlikte Yürüyelim projesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için:

https://wewalk.io/tr/birlikteyuruyelim/