Enerji ve Tabii Kaynaklar

Hizmetlerimiz

Müvekkillerimize petrol, gaz, rüzgar, güneş, hidroelektrik, kömür ve nükleer enerji alanlarında yatırımlarıyla ilgili hukuki destek vermekte, enerji hukukuyla ilgili tüm işlemlerinde danışmanlık yapmakta ve ve ihtilaf çözümü hizmeti sunmaktayız.

Enerji piyasası mevzuatı ve düzenlemeleri (regülasyonları) hakkında ve ruhsatlandırma, iletim, taşıma, dağıtım, kullanım, oto üretim ve ithalat gibi ruhsatlı faaliyetler ile ilgili tavsiye vermekteyiz.

Enerji ve doğal kaynaklar piyasasında hizmet vermekte olan müvekkillerimize, SPV kuruluşu, ruhsatlandırma, birleşme bildirimi ve şirketler hukuku ile ilgili uyumluluğu da kapsayan şirketler hukuku ve birleşme ve devralmalar işlemleri ile ilgili hizmet vermekteyiz. Finans ekibimizin yetkinliğini de katarak proje finansmanı ve imtiyaz anlaşmaları, EPC ve O&M sözleşmeleri, işletim hakları devri, sistem kullanımı ve bağlantı anlaşmaları, enerji satım ve alım anlaşmaları, dengeleme ve uzlaşma ile ilgili işlemler ve diğer her türlü enerji ile ilgili işlemler hakkında tavsiye vermekteyiz.

Müvekkillerimizi lisanslı pazarlama faaliyetleri, lisans koşulları ve düzenleyici kurallara uyum konuları ile ilgili olarak idari otoriteler nezdinde ve idari otoritelerin kararları ile ilgili idare mahkemeleri ve Danıştay nezdinde temsil etmekteyiz.

Sektör derneklerinde aktif olarak çalışmaktayız ve ulusal ve uluslararası enerji piyasalarındaki gelişmeleri yakın takip etmekteyiz. Bakanlık, EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) ve diğer ilgili otoritelerle etkin iletişim yürütebilmek amacıyla Ankara’da bir çalışma ofisimiz mevcuttur.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

GÖRKEM BİLGİN
Ortak Avukat
CANSU AKBIYIKLI
Yönetici Avukat

Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler