Görkem Bilgin
Ekibimiz

Görkem Bilgin

Ortak Avukat
Baro Kaydı: İstanbul Barosu
Diller: İngilizce, Türkçe
Telefon: + 90 (212) 354 00 12
Eposta: gorkem.bilgin@gun.av.tr

Uzmanlık Alanı

Görkem Bilgin, 2021 yılından itibaren büromuzun ortak avukatı olup; şirketler, birleşme ve devralmalar, ilaç, tıbbi cihaz ve sağlık hukuku, enerji ve tabii kaynaklar ile sigorta ve reasürans çalışma alanlarında 2012 yılından bu yana büromuzda çalışmaktadır.

Görkem, çalışmalarını şirketler ve ticaret hukuku alanlarında, ağırlıklı olarak da birleşme ve devralmalar ile kurumsal yönetim konularında sürdürmektedir. Çeşitli birleşme ve devralma işlemleriyle ilgilenmiş ve yabancı ve Türk şirketlerin ortak girişim kurmalarına destek olmuştur; hisse devir sözleşmeleri, hissedarlar sözleşmeleri ve ortak girişim sözleşmeleri hazırlamış, müzakere etmiştir; bu çerçevede detaylı ve yöneticilere yönelik ön inceleme ve araştırmaların (due diligence) yapılması süreçlerini yürütmüştür; ayrıca çeşitli ticari sözleşmeler hazırlamış ve yeniden yapılandırmıştır.

Görkem ayrıca ilaç, tıbbi cihaz ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren, özellikle uluslararası ilaç ve tıbbi cihaz şirketlerinin karmaşık sözleşmeleri ve resmi makamlar ile distribütörleri ve üreticileri ile ilişkilerinde hukuki danışmanlık yapmakta ve müvekkilleri temsil etmektedir.

Yerli ve yabancı şirketlere enerji ve tabii kaynaklar mevzuatı ile ilgili destek vermekte olup, enerji mevzuatı kapsamında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Görkem, sigorta şirketlerine faaliyetlerinin Türk Sigorta Hukuku düzenlemelerine uyumu konusunda hukuki destek vererek, yerel ve yabancı sigorta şirketlerinin poliçelerinin Türk hukukuna uygun hale getirilerek yerelleştirilmesi konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Konuşmalar

Etkin Sözleşme Yönetimi, Etik ve Itibar Dernegi ve Gün + Partners, Konuşmacı, İstanbul, Türkiye, 19 Ekim 2018

Yayınlar

Dernekler

  • Uluslararası Barolar Birliği (IBA)

Eğitim

  • 2008, Hukuk Fakültesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul (Lisans)
  • 2002, Edremit Anadolu Lisesi, Balıkesir

Aboneliğinizi Yönetin

Güncel hukuki görüşlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında özelleştirilmiş bilgilendirme için abone olun.