Toplumsal Gelişim ve Sosyal İlerleme

Eğitimde Fırsat Eşitliği:

Eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu’nun ücra köşelerinden okuyarak çıkmayı başarmış başarılı, yetenekli fakat maddi imkânları yetersiz olan hukuk fakültesi öğrencilerini burs, mentorluk desteği, ayrıca gözlem ve yaz stajı imkânları sağlayarak destekliyoruz. Kurucumuz Mehmet Gün yıllar önce içinden çıktığı Bozkır, Dere Köyünden öncelikle kız çocuklarının yüksek öğretime ve iş dünyasına katılması, ekonomik olarak güçlendirilmesi için uzun soluklu bir burs programı sürdürmektedir.

Öğrenci Etkinlikleri ve Uluslararası Yarışmalara Destek:

Hukuk fakültelerinde öğrenci kulüpleri, dernekler ve inisiyatiflerinin düzenlediği etkinliklere, eğitimci, konuşmacı, rehber olarak destek veririz; uzmanlık alanlarımızda üniversitelerde eğitmen olarak destek veririz.

Farazi mahkeme ve benzeri uluslararası yarışmalara katılarak ülkemizi temsil eden öğrenci takımlarına kurgusal dava ve tahkim konularında mentorluk desteği ve maddi destek sağlıyoruz.

Gözlem Stajı:

Anadolu’daki Hukuk fakülteleri öncelikli olmak üzere öğrencilerin avukatlık mesleğinin işleyişini büromuzda doğrudan görmeleri, fikir edinmeleri işleyiş hakkında bilgi almaları için gözlem stajı oluşturduk. Öğrenciler bir hafta boyunca büromuza gelerek bizleri doğrudan izleyebilir, yaptığımız işlerde dahil olabilir, örnek dosyalarımızı inceleyerek gelecek planlarını şekillendirmeye başlayabilirler.

Yaz staj Programı:

Hukuk fakültelerinin 3. sınıfını bitirmiş olan öğrenciler yaz tatili ve araverme zamanlarında 3 hafta boyunca yaz stajı yapabilir; sonraki yıl resmi staj başvurularını sağlıklı bir şekilde yapabilecek şekilde büromuzu, işlerimizi ve kadromuzu tanıyabilirler. Bizler de kendilerini tanıma ve resmi staja kabul kararlarımız için daha sağlıklı bilgi edinme ve izlenim oluşturma imkanı elde etmiş oluruz.