Dicle Doğan

Yönetici Avukat


+ 90 (212) 354 00 24
dicle.dogan@gun.av.trBaro Kaydı:
İstanbul Barosu

Diller:
İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca

Uzmanlık Alanı

Dicle Doğan, 2011 yılında Gün + Partners’da çalışmaya başlamıştır ve İlaç, Tıbbi Cihaz ve Sağlık Hukuku, Fikri Mülkiyet ve Markalar ve Endüstriyel Tasarımlar çalışma alanlarında yönetici avukat olarak çalışmaktadır. Dicle, özellikle çok uluslu ilaç ve tıbbi cihaz şirketleri gibi sağlık sektöründeki kurumsal şirketlere, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneğine (AİFD) ve Araştırmacı Tıp Teknolojileri Üreticileri Derneğine (ARTED) danışmanlık yapmaktadır.

Dicle, tanıtım faaliyetleri, reklam, etiketleme koşulları, klinik araştırmalar, ruhsatlandırma işlemleri, fiyatlandırma ve geri ödeme alanındaki regülasyonlar ile ilgili danışmanlık vermekte ve aynı zamanda müvekkillerin günlük iş faaliyetleri hakkında tavsiyeler vermektedir.

Dava çalışma alanı özellikle marka ve tasarım tecavüzleri ile haksız rekabet davaları, marka hükümsüzlükleri ve iptalleri alanı ile ilgilidir. Kamu kurumları veya Danıştay nezdinde Yönetmelik gibi idari işlemlerin iptalinin talep edildiği dosyalar konusunda da deneyimlidir.

Yayınlar

Konuşmalar

İlaç ve Tıbbi Cihaz Sektörlerinde Elektronik Toplantılar ve Kişisel Veriler Hukuku Boyutu, Gün + Partners Webinarı, Konuşmacı, 05.05.2021

Reklam Kurulu Kararları – III: Tıbbi Cihazlar ve Biyosidal Ürünler, Gün + Partners Webinarı, Konuşmacı, 24.03.2021

Türkiye'deki Hekimlerle Yapılan Anlaşmalar Kapsamında Dikkat Edilecek İlkeler, Etik ve İtibar Derneği Akademisi - Sağlık Mevzuatı ve Uyum Semineri, Konuşmacı, İstanbul, Türkiye, 06.12.2019

Eğitim

  • 2010, Galatasaray Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, İstanbul LL.B.
  • 2005-2007, Université Libre de Bruxelles, Hukuk Fakültesi, Brüksel LL.B.
  • 2005, Lycée Français Jean-Monnet, Brüksel