Dicle Doğan

Yönetici Avukat


+ 90 (212) 354 00 24
dicle.dogan@gun.av.trBaro Kaydı:
İstanbul Barosu

Diller:
İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca

Uzmanlık Alanı

Dicle Doğan, 2011 yılında Gün + Partners’da çalışmaya başlamıştır. İlaç, tıbbi cihaz ve sağlık hukuku, kişisel verilerin korunması ve gizlilik ve fikri mülkiyet çalışma alanlarında yönetici avukat olarak çalışmaktadır.

Dicle, çok uluslu ilaç ve tıbbi cihaz şirketleri gibi sağlık sektöründeki kurumsal şirketlere ve sektör derneklerine danışmanlık vermektedir. Dicle, bu alanda tanıtım faaliyetleri, reklam, etiketleme koşulları, klinik araştırmalar, ruhsatlandırma işlemleri, fiyatlandırma ve geri ödeme alanındaki regülasyonlar ile ilgili danışmanlık vermekte ve aynı zamanda müvekkillerin günlük iş faaliyetleri hakkında tavsiyeler vermektedir. Kamu kurumlarının düzenlediği, Yönetmelik ve Tebliğ gibi işlemler dahil olmak üzere, idari işlemlerin iptali  davalarında da deneyimlidir.

Dicle ayrıca, kurumsal sağlık şirketlerine kişisel verilerin korunması ve gizlilik konularında danışmanlık vermektedir.

Fikri Mülkiyet çalışma alanında özellikle marka ve tasarımlar konularında, müvekkillerin stratejilerinin belirlenmesi ve kendilerine hukuki görüş verilmesi hizmetlerine ek olarak, müvekkillerin hükümsüzlük, iptal, tecavüz, haksız rekabet ve diğer talepli davalarında Mahkemeler nezdinde temsil edilmesi de dahil olmak üzere pek çok dava sürecinde yer almıştır. Aynı zamanda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yayınlanan marka ve tasarımlara ilişkin yayına ve karara itirazları hazırlamakta ve kontrol etmektedir.

Yayınlar

Konuşmalar

Reklam Kurulu Kararları- V: Sağlık Kuruluşlarına İlişkin Reklamlar, Gün + Partners Webinarı, Konuşmacı, 15.12.2021

İlaç ve Tıbbi Cihaz Sektörlerinde Elektronik Toplantılar ve Kişisel Veriler Hukuku Boyutu, Gün + Partners Webinarı, Konuşmacı, 05.05.2021

Reklam Kurulu Kararları – III: Tıbbi Cihazlar ve Biyosidal Ürünler, Gün + Partners Webinarı, Konuşmacı, 24.03.2021

Türkiye'deki Hekimlerle Yapılan Anlaşmalar Kapsamında Dikkat Edilecek İlkeler, Etik ve İtibar Derneği Akademisi - Sağlık Mevzuatı ve Uyum Semineri, Konuşmacı, İstanbul, Türkiye, 06.12.2019

Eğitim

  • 2010, Galatasaray Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, İstanbul LL.B.
  • 2005-2007, Université Libre de Bruxelles, Hukuk Fakültesi, Brüksel LL.B.
  • 2005, Lycée Français Jean-Monnet, Brüksel