Türkiye ve Dünya İçin Gelecek Öngörümüz - Vizyonumuz

Türkiye ve Dünya İçin Gelecek Öngörümüz - Vizyonumuz

Türkiye’nin ileri bir refah seviyesine ulaşarak gelişmiş ülkeler arasında yerini almasının hukukun üstünlüğünü sağlayarak ileri bir demokrasi haline gelmesiyle mümkün olacağına inanırız.

Hukukun üstünlüğünü ileri düzeyde sağlamak için bütün hukuk mesleklerini ve dolayısıyla Türk yargısını verimli çalışır, samimi olarak hesapverir ve tam bağımsız hale getirmek gerekir. Bu dönüşümü ancak kurumlaşmış avukatlık mesleği gerçekleştirebilir. Bu inançla kendimizi ve mesleğimizi bu yönde geliştirmek için tüm çabamızı sarf ederiz. Ulusal ve uluslararası hukuk bilgi ve tecrübe birikimimiz ile kurumlaşma tecrübemizi bu yönde kullanır; meslektaşlarımızla cömertçe paylaşırız.

Stratejimiz hukukun üstünlüğü ve ileri demokrasinin ülkemize, iş dünyasına, her bir bireye faydasının yanında uluslararası alanda barışa, refaha ve insanlığın ilerlemesine yapacağı katkıları kamuoyuna göstermek; benzer düşünce ve amaçlara sahip olan paydaşlarla buluşmak, sorun alanları, sebepleri, çözüm için yapılması gerekenler hakkında üzerinde tartışarak öneriler oluşturmak, toplumsal mutabakat sağlamak ve hayata geçirilmesi için birlikte çalışmaktır.

Kurumumuzun sosyal sorumluluk çalışmalarında bu temel amaca öncelik veririz.

Aboneliğinizi Yönetin

Güncel hukuki görüşlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında özelleştirilmiş bilgilendirme için abone olun.