Patent, Marka, Tasarım ve FM Tescilleri

Hizmetlerimiz

Tescil alanında, TÜRKPATENT, WIPO ve EPO nezdinde işlem yapmaya yetkili patent ve marka vekillerinden oluşan yetkin bir ekibimiz bulunmaktadır.

Müvekkillerimizin Türkiye’de ve dünya çapındaki marka, patent ve tasarım portföylerinin yönetimi hizmeti sunmaktayız. Portföy yönetim hizmetlerimiz, yeni tescil başvurularının yapılması, lisansların, isim değişikliklerinin, birleşmelerin, hak sahipliği değişimlerinin, rehinlerin kaydını, fikri mülkiyet ön inceleme ve denetimlerini, yenilemeleri, izleme ve yıllık ücret ödemelerini içermektedir.

Yerel ve uluslararası müvekkillerimizi; Madrid Protokolü veya La Haye Sistemi çerçevesinde, WIPO nezdinde yapılan marka başvuruları ile tasarım başvuruları konusunda temsil etmekte, uluslararası tesciller için koruma hizmeti sunmaktayız.

Fikri mülkiyet tescil hizmetlerimiz, yerel ve uluslararası kanallardan elde edilmiş tescil hakları üzerinden uygunluk araştırmaları ve görüşleri hazırlanması, marka, patent, PCT ulusal aşama patentleri, faydalı modeller, tasarımlar, coğrafi işaretler, bitki çeşitleri, alan adları ve telif hakları dâhil olmak üzere tüm fikri mülkiyet haklarının tescil başvurularında müvekkilleri temsil etmeyi ve fikri mülkiyet koruma stratejilerinin oluşturulması için tavsiye vermeyi de içermektedir.

Hizmetlerimiz arasında; tanınmış markaların özel koruma sistemine dâhil olmalarını sağlamak amacıyla tanınmış marka başvuru ve tescillerini gerçekleştirmekte ve gerekli olması halinde bu alandaki dava sürecini de takip etmekteyiz.

Global ağımız aracılığıyla müvekkillerimizin fikri mülkiyet haklarının tescilini koordine etmekte ve yerel vekillere tescil, hakların idamesi ve korunması konularında destek vermekteyiz.

Referanslarımız ve daha fazla detay için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz


Ortak Avukatlar

Hande Hançar

Mutlu Yıldırım Köse

Uğur Aktekin

Zeynep Seda Alhas


Gelişmeler