Patent, Marka, Tasarım ve FM Tescilleri

Hizmetlerimiz

Tescil alanında, TÜRKPATENT, WIPO ve EPO nezdinde işlem yapmaya yetkili patent ve marka vekillerinden oluşan yetkin bir ekibimiz bulunmaktadır.

Müvekkillerimizin Türkiye’de ve dünya çapındaki marka, patent ve tasarım portföylerinin yönetimi hizmeti sunmaktayız. Portföy yönetim hizmetlerimiz, yeni tescil başvurularının yapılması, lisansların, isim değişikliklerinin, birleşmelerin, hak sahipliği değişimlerinin, rehinlerin kaydını, fikri mülkiyet ön inceleme ve denetimlerini, yenilemeleri, izleme ve yıllık ücret ödemelerini içermektedir.

Yerel ve uluslararası müvekkillerimizi; Madrid Protokolü veya La Haye Sistemi çerçevesinde, WIPO nezdinde yapılan marka başvuruları ile tasarım başvuruları konusunda temsil etmekte, uluslararası tesciller için koruma hizmeti sunmaktayız.

Fikri mülkiyet tescil hizmetlerimiz, yerel ve uluslararası kanallardan elde edilmiş tescil hakları üzerinden uygunluk araştırmaları ve görüşleri hazırlanması, marka, patent, PCT ulusal aşama patentleri, faydalı modeller, tasarımlar, coğrafi işaretler, bitki çeşitleri, alan adları ve telif hakları dâhil olmak üzere tüm fikri mülkiyet haklarının tescil başvurularında müvekkilleri temsil etmeyi ve fikri mülkiyet koruma stratejilerinin oluşturulması için tavsiye vermeyi de içermektedir.

Hizmetlerimiz arasında; tanınmış markaların özel koruma sistemine dâhil olmalarını sağlamak amacıyla tanınmış marka başvuru ve tescillerini gerçekleştirmekte ve gerekli olması halinde bu alandaki dava sürecini de takip etmekteyiz.

Global ağımız aracılığıyla müvekkillerimizin fikri mülkiyet haklarının tescilini koordine etmekte ve yerel vekillere tescil, hakların idamesi ve korunması konularında destek vermekteyiz.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

HANDE HANÇAR
Ortak Avukat
MUTLU YILDIRIM KÖSE
Ortak Avukat
UĞUR AKTEKİN
Ortak Avukat
ZEYNEP SEDA ALHAS
Ortak Avukat
BARAN GÜNEY
Kıdemli Avukat
DİLAN SILA KAYALICA
Kıdemli Avukat
EMİNE TAŞKIRAN
Kıdemli Avukat
BENGÜ ŞEN GÜRAKAN
Avukat
HAVVA YILDIZ
Avukat
OĞUZHAN BALCI
Avukat
SELİN BİLİK
Avukat
PINAR ARIKAN
Direktör
BURCU SUCUKA
Kıdemli Vekil
CANAN TINAZ
Kıdemli Vekil
ÖZGÜL YILMAZ
Vekil
REYHAN N.S. KAHRAMAN
Yardımcı Vekil
YAĞMUR MERT
Yardımcı Vekil

Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler