Şirketler, Birleşme ve Devralmalar

Hizmetlerimiz

Şirket birleşme ve bölünmeleri, girişim sermayesi yatırımları, kaldıraçlı işlemler (leveraged buyouts), malvarlığı, işyeri ve hisse devirleri, halka açık şirket devralmalarında yerli ve yabancı yatırımcılara yapılandırma süreçleri de dâhil sektör odaklı stratejik hukuki danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Söz konusu işlemlerle ilgili projeleri başından sonuna kadar yürütmekte ve bu çerçevede detaylı ve yöneticilere yönelik ön araştırma (due diligence) yapılması, sözleşme hazırlanması ve müzakeresi, Rekabet Kurumu ve düzenleyici kurumların onayı, zorunlu pay alım teklifi, kurumsal yönetim ilkelerine uyumluluk dâhil tüm SPK mevzuatı süreçlerinin gerçekleştirilmesi, İK yapılandırılması ve devir sonrası ticari sözleşme şablonlarının oluşturulması gibi hizmetleri vermekteyiz.

Düzenlenmiş piyasalardaki işlemler başta olmak üzere şirket sözleşmeleri, birleşme ve devralma anlaşmaları, genel olarak anlaşmaların hazırlanması ve müzakere edilmesinde, çıkış stratejileri, kontrol mekanizmaları ve azınlık haklarının korunması konusunda tecrübelerimiz mevcuttur. Ayrıca bu işlemlerin her aşamasının regülasyon yönleri hakkında danışmanlık yapmaktayız.

Farklı sektörlerden gelen müvekkillerimize, sektör odaklı olarak ve normal günlük faaliyetlerinin ilgilendirdiği her alanda ve özellikle distribütörlük, ortak pazarlama, ortak tanıtım, alım satış, lisans, tedarik, franchise, taşıma, yönetim sözleşmeleri dahil her türlü sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakeresi hakkında ticari bir bakış açısıyla görüş ve destek vermekteyiz.

İlaç ve tıbbi cihaz konuları başta olarak sağlık sektörünü, sigorta, teknoloji, medya ve telekomünikasyon, enerji, gayrimenkul ve inşaat, gıda ve içecek, otomotiv sektörleri başta olmak üzere değişik sektörleri yakından tanımakta ve sektör spesifik hukuki hizmetler vermekteyiz.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

MEHMET GÜN
Kıdemli Ortak Avukat
BEGÜM YAVUZDOĞAN OKUMUŞ
Ortak Avukat
GÖRKEM BİLGİN
Ortak Avukat
HÜSEYİN ÜLGEN
Danışman
YALÇIN UMUT TALAY
Kıdemli Avukat
EDANUR ATLI
Avukat
KARDELEN ÖZDEN
Avukat
LATİF AKTAŞ
Avukat

Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler