Telif Hakları

Hizmetlerimiz

Fikri ve Sanat Eserleri hukukunun tüm alanlarında özellikle müzik, fotografik eserler, edebiyat, mimari ve artistik eserler, sinematografik çalışmalar, bilgisayar yazılımı ve veritabanları, televizyon program formatları ile karakter metalandırılması gibi alanlarda hizmet sunmaktayız.

Pek çok farklı endüstri sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerimize danışmanlık, hukuk ve ceza davaları, alternatif ihtilaf çözümü konularında hizmetler sunmaktayız. Müvekkillerimizi fikri mülkiyet ve telif hakları ihtilaflarında hukuk ve ceza mahkemelerinde ve ayrıca ad hoc ve kurumsal tahkim ve arabuluculuk kurumları nezdinde sıklıkla temsil etmekteyiz.

Taklitle mücadele konusunda kamu bilinçlendirme faaliyetleri, hak sahipleri arasında birlik oluşturmak ve tavsiye etmek, ortak menfaat grupları ve benzerlerinin kurulması gibi konularda çalışmalar düzenlemekteyiz.

Telif Hakları alanındaki hizmetlerimiz, telif haklarına ilişkin çeşitli sözleşmeler, telif hakkına konu eserlerin işletmesi, lisans, temlik, kullanma ve yararlanma sözleşmeleri, idame ve geliştirme ve outsourcing (dışarıya verme) sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakere edilmesini kapsar.

Ayrıca Türk fikri mülkiyet kanun ve düzenlemelerinin uluslararası anlaşmalarla uyumu, ulusal kanun ve düzenlemeler ile ilgili ilişkisi konularında da çeşitli çalışmalar yapmakta ve müvekkillerimize de bu alanlarda danışmanlık sunmaktayız.

Büromuz Türkiye’de telif haklarının özellikle bilgisayar yazılımı, yayın ve medya konularının gelişiminde katkıda bulunmuş ve bu alanda en gelişmiş uygulamaları ortaya koymuştur.

Referanslarımız ve talepleriniz için gun@gun.av.tr adresine başvurabilirsiniz.


EKİBİMİZ

BARIŞ KALAYCI
Ortak Avukat
GÜLDENİZ DOĞAN ALKAN
Ortak Avukat
HANDE HANÇAR
Ortak Avukat
MUTLU YILDIRIM KÖSE
Ortak Avukat
UĞUR AKTEKİN
Ortak Avukat
ZEYNEP SEDA ALHAS
Ortak Avukat
BARAN GÜNEY
Kıdemli Avukat
BEGÜM SOYDAN SAYILKAN
Kıdemli Avukat
DİLAN SILA KAYALICA
Kıdemli Avukat
EMİNE TAŞKIRAN
Kıdemli Avukat
İREM GİRENES YÜCESOY
Kıdemli Avukat
TALAT YÖRÜK
Kıdemli Avukat
AYŞENUR ÇITAK BOZDAĞ
Avukat
BENGÜ ŞEN GÜRAKAN
Avukat
CANSU EVREN
Avukat
ELİF MELİS ÖZSOY
Avukat
HAVVA YILDIZ
Avukat
MERVE ÇİMEN SEVİNE
Avukat
SELİN BİLİK
Avukat
SU YÜCEL
Avukat
UTKU SÜNGÜ
Avukat
ÜMMÜHAN KARABACAK
Avukat
ZÜBEYDE ÇAPAR
Avukat

Fikir Liderliği

Raporumuzda, Türkiye’de telif hakları hukukunda sıklıkla karşımıza çıkan tartışmalı yedi konuyu ana hatlarıyla ele alıyoruz.


Gelişmeler

Haberler ve Etkinlikler