Berrin Dinçer Özbey

Yönetici Avukat


+ 90 (212) 354 00 27
berrin.dincer@gun.av.trBaro Kaydı:
İstanbul Barosu

Diller:
İngilizce, Türkçe

Uzmanlık Alanı

Berrin Dinçer, 2010 yılında Gün + Partners’da çalışmaya başlamıştır. Halen yönetici avukat olarak görevini sürdürmektedir. Berrin Dinçer, markalar, endüstriyel tasarımlar, telif hakları, patent ve faydalı modellerin yanı sıra haksız rekabet alanında uzmanlaşmıştır.

Berrin fikri ve sınai mülkiyet hukukunun her alanında pek çok hukuki danışmanlık ve dava hizmetinde görev almıştır. Berrin şimdiye dek markalar, patentler, telif hakları, ve tasarımlar konusunda yüzlerce çekişmeli ve çekişmesiz nitelikte sayılacak itiraz ve dava sürecinde yer almıştır.

Berrin fikri mülkiyet alanında müvekkillerin stratejilerinin belirlenmesi ve kendilerine hukuki görüş verilmesi konusunda hizmet vermektedir. Berrin fikri mülkiyet hukuku ve davaları konusunda yiyecek içecek, moda, kozmetik, tekstil, elektronik, eğlence, otelcilik ve turizm, telekom ve tütün sektörü gibi pek çok farklı alandan çokuluslu şirketleri temsil etmektedir.

Berrin aynı zamanda fikri mülkiyet tescil işlemleri alanında da çalışmakta ve Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yayınlanan marka ve tasarımlara ilişkin yayına ve karara itirazları kontrol etmekte ve hem itiraz süreçlerinde hem de dava süreçlerinde müvekkil işlerinin yürütülmesi ve yönetilmesi görevlerini yerine getirmektedir.

Konuşmalar

Fikri Mülkiyet Hukuku ABAD Karar İncelemesi - l: Sky v SkyKick (C-371/18), Gün + Partners Webinarı, Konuşmacı, 22.10.2020

Bilimsel çalışma ve mühendislik alanındaki mülkiyet haklarıyla ilgili Türk yasaları, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Semineri, Konuşmacı, Ankara, Türkiye, 15 Mayıs 2019.

Tasarımlara Sağlanan Hukuki Koruma, Design Week Turkey – Design Talks, Konuşmacı, İstanbul, Türkiye, 16.11.2018

6769 Sayılı SMK Kapsamında Patent ve Marka Hukuku Uygulamaları, Hukuk Akademisi Semineri, Öğretim Görevlisi, İstanbul, Türkiye, 02 Haziran 2018

Dernekler

  • Avrupa Topluluğu Marka Birliği (ECTA)
  • Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği Türkiye (AIPPI Turkey)
  • Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği (AIPPI)

Eğitim

  • 2010, Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Ankara (Lisans)
  • 2005, Ankara Ayrancı Anadolu Lisesi, Ankara